Ove nedelje
se nastavlja se (i završava, nadajmo se) US Open,
počinje Evropsko Prvenstvo u košarci u Sloveniji,
a nastavljaju se i kvalifikacije za SP u fudbalu...
Tenis
Prošla je prva nedelja koja zna da bude manje zanimljiva,
ali evo, pravo krljanje je već počelo:
Tipsa je u gotovo reprizi prošlogodišnjeg četvrtfinala (opet) ispao od Ferera posle velike borbe,
veteran Federer je ispao od veterana Robreda.
Veterančina Has je ispao od Južnog (koga je poslednji put ove godine na GS odrao),
pa Južni ide na veterana Hjuita.
Novak, Nadal i Mari za sada sigurno gaze.
Danas je na programu osmina finala za prvi deo kostura (vremena početka su data okvirno):
18:30 Youzhny M. (Rus) - Hewitt L. (Aus)
20:30 Djokovic N. (Srb) - Granollers-Pujol M. (Esp)
23:00 Wawrinka S. (Sui) - Berdych T. (Cze)
02:30 Murray A. (Gbr) - Istomin D. (Uzb)
U ženskoj konkurenciji upravo su počele Ana i Azarenka poslednji meč osmine finala.
Košarka
Sutra u Sloveniji počinje 38. Evropsko Prvnstvo u košarci.
Prvi put učestvuju 24 ekipe (što nama odgovara, jer se se plasirali kao 24. :P)
Mi smo došli prilično desetkovani otkazima i povredama (što više i nije neko izenađenje),
ali dobri rezultati u pripremnom periodu nam daju za pravo da budemo (umereni) optimisti,
ustvari, ono što je (nažalost) dobro, je da ništa ne očekujemo, pa šta god da uradimo i koga god da pobedimo - dobro je.
Došli smo u vrlo podmlađenom sastavu, osim kapitena Krleta i debitanta Katića, koji je pod stare dane zaslužio poziv u reprezentaciju,
ostali su "klinci":
Stefan Marković (plej, 194, 1988)
Vasilije Micić (plej, 196, 1994)
Nemanja Nedović (bek, 192, 1991)
Bogdan Bogdanović (bek, 198, 1992)
Danilo Anđušić (bek, 195, 1991)
Nemanja Krstić (bek, 202, 1993)
Nemanja Bjelica (krilo, 209, 1988)
Nikola Kalinić (krilo, 202, 1991)
Nenad Krstić (centar, 213, 1983)
Raško Katić (centar, 208, 1980)
Vladimir Štimac (centar, 208, 1987)
Đorđe Gagić (centar, 210, 1990)
Duda je morao da izostavi Teodosića i Lučića zbog povreda, ali od ovih koji su tu očekujem da igraju.
Sastavi grupa su sledeći:
Grupa A (Ljubljana)
Francuska
Nemačka
Britanija
Izrael
Ukrajina
Belgija
Grupa B (Jasenice)
Srbija
BiH
CG
Makedonija
Litvanija
Letonija
Grupa C (Celje)
Španija
Slovenija
Hrvatska
Poljska
Gruzija
Češka
Grupa D (Koper)
Grčka
Rusija
Turska
Italija
Finska
Švedska
Mi sutra prvi meč igramo protiv Litvanije u 21h
a mečevi prvi počinju u 14:30, drugi termin je 17:45
ovde detaljnije: http://www.eurobasket2013.org/en/default.asp
Fudbal
Nastavljaju se kvalifikacije za FIFA 2014.
mi u petak 6. u 20:45 igramo protiv Hrvatske na Marakani (koja je upravo napunila 50 godina),
a 10. gostujemo u Velsu,
praktično igramo za čast, ali ni to nije malo!
Uskoro opširnije
u komentarima :)